Özel Huzurevleri

Özel huzurevleri tercih edilirken dikkatli olmalısınız

Özel huzurevleri konumu ve coğrafi durumu hem psikolojik hem de tıbbi olarak çok önem taşımaktadır. Acil durumlarda tıbbi olarak müdahale edilmesi gereken durumlarda büyük kapasiteli hastanelere yakınlık aranacak özelliktir. Kumsal Yaşlı Bakımevi, Silivri Devlet Hastanesi ve Sağlık Bakanlığına bağlı ambulans servisleriyle 24 saat iletişim halindedir. Bu husus özel huzurevleri belirlemeye çalışan insanlar için önemlidir.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemizde, ameliyat sonrası hareket kısıtlılığı devam eden veya geçirilmiş felç sonucu yürüyemeyen hastalara yatarak hasta bakım ve fizyoterapi hizmeti verilmektedir. Ayrıca arzu eden misafirlerimize ağrısız özgür hareket etme olanağı vermek, yaşam kalitelerini ve konforlarını yükseltmek, günlük yaşamlarında bağımsız olabilmeleri sağlamak amacıyla fizik tedavi ve özel huzurevleri hizmeti vermekteyiz.


Yaşlı Bakımevlerinde akıl ve ruh sağlığı yerinde olan veya olmayan, yaşlılığa bağlı demans, alzheimer, ağır felçli olarak yatağa bağımlı veya özel bakım gerektiren diğer hallerde başkasının desteğine ihtiyaç duyan bireylere bakım yaşlısı diyoruz. Bu blog yazımızsa bakım yaşlıları için neden "Özel huzurevleri" tercih edilmesinin daha sağlıklı olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Özel huzurevleri kurumsal olması yönüyle avantajlıdır

Yaşlı Bakım Merkezimize konuk olan ve yaşlı bakımını bakıcı desteğiyle sağlayan pek çok insandan dinlediğimiz kadarıyla göründüğü kadar ucuz olmadığını biliyoruz. Aynı zamanda bir anda çekip giden bakıcılardan sonra kuruluşumuza ivedi şekilde getirilen yaşlılarımız da oldu. “Bakıcı yaşlımla ilgileniyor mu, bir anda giderse ne yaparım, herhangi bir şeyim çalınırsa ne yapacağım” gibi kaygılardan uzak olmak için kurumsal yerleri tercih etmek çok daha mantıklıdır. “Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi” bu konuda iyi bir alternatif olacaktır.

WHATSAPPHEMEN ARA