Yaşlı Bakımevi

Yaşlı Bakımevlerinde akıl ve ruh sağlığı yerinde olan veya olmayan, yaşlılığa bağlı demans, alzheimer, ağır felçli olarak yatağa bağımlı veya özel bakım gerektiren diğer hallerde başkasının desteğine ihtiyaç duyan bireylere bakım yaşlısı diyoruz. Bu blog yazımızsa bakım yaşlıları için neden “yaşlı bakımevi” tercih edilmesinin daha sağlıklı olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Neden Yaşlı Bakımevi?

Yaşlı Bakımevi için “yaşlı bakımı” özellikle bakım yaşlısının bakımı kesinlikle disiplinli bir çalışma gerektiren profesyonel bir iştir. Pek çok ailenin yaptığı gibi evde bakıcı yardımıyla yaşlının hayatını idame ettirmesi yaşlı bakımevi ile kıyaslandığında kesinlikle sağlıklı bir model değildir. Birincisi yaşlının kişisel her türlü bakımının yapımı ve yaşlıyla iletişim yaşlı bakımevinde ayrı bir branştır. Bunun için “Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi” ağırlıklı olarak yaşlı bakım deneyimli yaşlı bakım personelleri ve konusunda uzman hemşirelerden oluşan bir kadroyla hizmet sunar. Profesyonel eğitimli kadrolar, yaşlı bakımevinin kalitesini daha üst standartlara taşıma konusunda büyük önem taşır.


Kumsal Yaşlı Bakım Merkezinde Sağlık Durumu Takibi Özenle Yapılır
Yaşlı bakımevleri için düzenli sağlık takibi yapmak deneyimli hekim ve hekimin başladığı tedaviyi sağlıklı uygulayacak hemşireler gerektirmektedir. Birlikte çalıştığımız hekimler yaşlı bakımevi alanında deneyimlidir. “Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi” tüm misafirlerimizin takibini başta Yaşlı Bakımevi Sahibimiz Dr. Yücel DENİZ ve eğitimli kadrosuyla, her gün her an takip edilmektedir. Bulunduğu bölgenin avantajlarıyla acil bir durumda çok kısa zamanda acil tıbbi müdahalenin yapılabileceği daha geniş kapsamlı hastanelere ulaşım hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.


Yaşlı Bakımevinde Olmazsa Olmaz, Psikososyal Destek
Yaşlı Bakım Merkezinde kalan yaşlısının fiziksel sağlık durumunu takip etmek kadar ruhsal durumunu desteklemek de yaşlılarda büyük önem arz etmektedir. Yaşlı bakımevimizde kalan bazı konuklarımızın kalça kırığı, felç gibi rahatsızlıklar geçirmesine rağmen ruh sağlığının yerinde olduğunu görmekteyiz. Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi bu noktada yaşlı oturabilir noktaya geldiği anda sosyal alanlara dahil etme konusunda büyük çaba harcar. Hemipleji nedeniyle bakım hastası olan pek çok konuğumuzu sosyal alanlara dahil etmekte, psikososyal olarak desteklemekteyiz.


Yaşlı Bakımevi kurumsal olması yönüyle avantajlıdır!
Yaşlı Bakım Merkezimize konuk olan ve yaşlı bakımını bakıcı desteğiyle sağlayan pek çok insandan dinlediğimiz kadarıyla göründüğü kadar ucuz olmadığını biliyoruz. Aynı zamanda bir anda çekip giden bakıcılardan sonra kuruluşumuza ivedi şekilde getirilen yaşlılarımız da oldu. “Bakıcı yaşlımla ilgileniyor mu, bir anda giderse ne yaparım, herhangi bir şeyim çalınırsa ne yapacağım” gibi kaygılardan uzak olmak için kurumsal yerleri tercih etmek çok daha mantıklıdır. “Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi” bu konuda iyi bir alternatif olacaktır.
WHATSAPPHEMEN ARA