İleri Yaşta Psikolojik Destek

Sağlık sektöründeki iyileşmeler sayesinde insan ömrü uzamaya devam ediyor. Yaş ilerledikçe, kişilerde bedensel ve ruhsal olarak değişimler meydana gelmektedir. Bu noktada ileri yaşta psikolojik desteğin önemi karşımıza çıkıyor.

Bu değişim sürecinde bireyler yaş aldıkça psikolojik açıdan geleceğe kaygılı bir bakış açısına sahip olabiliyorken bilişsel beceri açısından da öğrenme, dikkat, bellek süreçleri gibi alanlarda bozulma meydana gelebiliyor.

Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi olarak psikolojik açıdan amacımız; konuklarımızın yaşamdan zevk almasını sağlamak, psikoterapi ile destekleyici müdahalelerde bulunmak, bilişsel becerileri geliştirmek, nitelikli ve üretken zamanlar geçirerek ileri yaşta psikolojik destek noktasında pozitif gelişmeler göstermektedir.

Kurumumuzda fizyoterapistimizin yaptırdığı egzersizlerinden sonra psikologumuzun önderliğinde her gün çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Bu faaliyetler; resim çizme, mandala boyama, kozalak boyama, ebru sanatı, satranç, bilardo, okey, yapboz yapma, bowling, halat atma, örgü örme, kurabiye yapımı, müzik etkinlikleri ve daha birçok farklı grup faaliyetleri ile ileri yaşta psikolojik desteği hedeflenmektedir.
WHATSAPPHEMEN ARA