Yaşlı Bakım Merkezi

Teknolojik ilerlemeler sonucu tıbbi alanda da gelişmeler görülmüş ve ortalama yaşam süresi artmıştır. İçinde bulunduğumuz dünyanın yaşlı nüfusu da buna paralel olarak yükseliş göstermiş ve toplumumuz içindeki bu özel nüfusun beklentilerini karşılamak konusunda yetersiz kalmıştır.
Toplumumuzdaki en önemli yapı taşı olan aile kurumunun da rollerini yitirmeye başlamasıyla yaşlı bakım sorunu ortaya çıkmış ve bu süreçte de devreye yaşlı bakım merkezleri girmiştir.
Yaşlılık sadece fiziksel değil, ruhsal ve sosyal sorunları da beraberinde getirebildiğinden son derece hassas ve üzerinde durulması elzem olan bir süreçtir.

Biz Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi olarak bu hassas dönemin hasarsız atlatılabilmesi, misafirlerimizin yaşları ve yaşamlarından zevk alabilmeleri için onlara hem huzurlu bir aile ortamı hem de psikoterapi ile destekleyici müdahalelerde bulunmak suretiyle kaliteli ve üretken zaman geçirmelerini sağlayacak pozitif bir yaşam alanı sunmaktayız.

Hayatımızın bir gerçeği olan "zamana" karşı koyamamak ve yaşlanmak fizyolojik bir süreçtir. Bu sürecin akabinde de bakıma muhtaç olmak kaçınılmazdır.
Yaşlı bakımı; hayati önem arz eden psikolojik, sosyal ve bedensel aktivitelerin sağlanması, bu aktiviteleri yerine getirmek konusunda yardıma muhtaç olan kişilere destek sunulmasıdır.
Biz bir yaşlı bakım merkezi olarak yaşlı bakım uygulamalarımızı 1995 yılında Dünya Sağlık Teşkilatının sağlıklı yaşlanmayı ve yaşlılığı verimli geçirebilmeyi öngördüğü "Yaşlanma ve Sağlık" programına uygun olarak düzenlemiş bulunmaktayız.

Bir Fransız atasözü "Gençler ümitleriyle, yaşlılar anılarıyla yaşarlar." diyor.

Biz sunduğumuz yaşlı bakım merkezi hizmetiyle konuklarımıza yeni ve yüz güldüren anılar kazandırmayı hedefliyoruz.
Yaşlılar için sağlıklı ve mutlu yaşamak tıpkı mevsimler gibidir. Biz yaşlı bakım merkezi olarak konuklarımızın alanında önemli işlere imza atmış fizyoterapistlerimiz eşliğinde yapılan egzersizlerinden sonra her gün resim çizme, mandala boyama, kozalak boyama, ebru sanatı gibi estetik etkinliklerden; satranç,yapboz yapma gibi zihinsel; bowling, halat atma, örgü örme, kurabiye yapımı gibi beceri etkinliklerine kadar birçok alanda kaliteli vakit geçirmelerini sağlıyor ve onlara güzel mevsimler sunuyoruz.
WHATSAPPHEMEN ARA