Yaşlı Bakımevi Ücretleri

Kurumumuzda hizmetini verdiğimiz, fiziksel hastalıklar veya büyük ameliyatlar sonrasında geçici süre ile özel bakıma ihtiyaç duyan hastalara yöneliktir. Evde hastane ortamı sağlamanın güçlüğü açısından kolaylık sağlar. Hastane sonrası bakıma ihtiyaç duyulan kısa süreli bakım hizmetlerimiz, haftalık ya da aylık olabilir. Hastaneden taburcu olan hasta, tamamen iyileşene kadar doktor ve hemşire kontrolünde hastane sonrası dönemini atlatır. Bu sayede oluşabilecek risklere karşı da hasta korunmuş olur. Yaşlı bakım evi seçiminde yaşlı bakımevi ücretleri önemli bir rol oynar.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitemizde, ameliyat sonrası hareket kısıtlılığı devam eden veya geçirilmiş felç sonucu yürüyemeyen hastalara yatarak hasta bakım ve fizyoterapi hizmeti verilmektedir. Ayrıca arzu eden misafirlerimize ağrısız özgür hareket etme olanağı vermek, yaşam kalitelerini ve konforlarını yükseltmek, günlük yaşamlarında bağımsız olabilmeleri sağlamak amacıyla fizik tedavi hizmeti vererek en doğru yaşlı bakımevi ücretlerini belirlemekteyiz.

Yaşlılık bir hastalık değildir. Ama yaşlanmayla vücudumuza ait sistemlerde bazı değişiklikler gerçekleşmektedir. Bu nedenle yaşlılarda ihtiyaç duyulan bakım şekline göre yaşlı bakımevi ücretleri farklılık göstermektedir.
Kas-iskelet sistemine ait değişiklikler kemik, kıkırdak, kas ve bağ dokuda olur.
Yaşlanmayla kemik dokunun yoğunluğundaki azalmayla kemik kalitesi de azalmakta; kıkırdak dokuda sıvı kaybı nedeniyle kireçlenmeler, esneklik kaybı, kıkırdak hücrelerinde azalmalar meydana gelmektedir. Kas ve bağ dokuda da kuvvet, esneklik ve dayanıklılık azalmaktadır.

Demans; kişinin hafıza, problem çözme, oryantasyon, odaklanma, konuşabilme, düşünebilme ve fiziksel beceri gibi birden fazla yeteneğin git gide kaybolmasıdır. Ayrıca, demanslı kişilerde davranış değişikliği görülmektedir. Yaşlı bakımevi ücretlerini belirlemede bu tip rahatsızlıkların rolü büyüktür. Demanslı hastanın bakımı oldukça zordur. Evde bakım bu hastalık için yetersiz olabilir. Bu yüzden profesyonel bir destek ile hastanın hayatı daha kolaylaşır.

Hayatımızın bir gerçeği olan "zamana" karşı koyamamak ve yaşlanmak fizyolojik bir süreçtir. Bu sürecin akabinde de bakıma muhtaç olmak kaçınılmazdır. Yaşlı bakımı; hayati önem arz eden psikolojik, sosyal ve bedensel aktivitelerin sağlanması, bu aktiviteleri yerine getirmek konusunda yardıma muhtaç olan kişilere destek sunulmasıdır.
Biz bir yaşlı bakım merkezi olarak yaşlı bakımevi ücretlerimizi ve yaşlı bakım uygulamalarımızı 1995 yılında Dünya Sağlık Teşkilatının sağlıklı yaşlanmayı ve yaşlılığı verimli geçirebilmeyi öngördüğü "Yaşlanma ve Sağlık" programına uygun olarak düzenlemiş bulunmaktayız.

WHATSAPPHEMEN ARA