Alzheimer Bakım Evi

Ülkemizde Alzheimer hastalığı yoğun olarak yaşanmaktadır. Alzheimer beynin işlevlerinde meydana gelen kaybı ifade eden bir hastalıktır. Alzheimer hastalığında en büyük faktör yaştır ve yaşlanma kaçınılmaz bir süreçtir. Günümüzde tüm dünyada en hızlı artan yaş grubu 65 yaş ve üstüdür. 65 yaş üstü 100 kişiden 8’ i Alzheimer hastalığı ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bakımı oldukça zor olan Alzheimer hastalığı için biz Kumsal Yaşlı Bakımevi olarak hastalarımıza keyifli ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak bir ortam sunuyoruz.

Alzheimer Bakım evi olarak amaçlarımız; hastalarımızın zihinsel ve duygusal olarak desteklenmesini ve günlük yaşam becerilerinin artırılması ve Alzheimer hastalığının gidişinin yavaşlatmasını sağlamaktır.

Alzheimer Bakım evimizde yaşlılarımızla gazete ve şiir okuma, aylık aktivite planlama, hikaye - mani yazma, zihin geliştirici çeşitli oyunlar (mikado, satranç, tavla...) oynama, süsleme çalışmaları yapma gibi aktiviteler ile Alzheimer hastalığının oluşturabileceği zihinsel kayıpları azami ölçülere indirmeyi hedeflemekteyiz.

Biz Kumsal Bakımevi olarak Alzheimer Bakımevi kapsamında yaşlılarımıza kavram tanıma, saat oyunu, şekiller ve renkler, zıt kavramlar, lego aktivitesi, sesleri ayırt etme, hafıza kartları, geometrik şekiller ile resim oluşturma, tamamlama ve tahmin etme yeteneğini canlı tutmak adına hikayenin sonunu getirme, kelime türetme, hikaye anlatma, bulmaca çözme gibi çeşitli etkinlikler yapmaktayız.

Alzheimer Bakım evi bünyesinde psikomotor becerilerini harekete geçirebilecek çizgi tamamlama,büyükten küçüğe sıralama, denge sağlama etkinlikleri, fizyoterapistlerimiz eşliğinde bedensel germe ve gevşeme egzersizleri, mobilizasyon egzersizleri, top ile egzersizler, denge ve koordinasyon egzersizleri, solunum aktiviteleri, yürüyüş programları yapmaktayız.

Birçok Alzheimer hastası evde yeteri kadar sağlıklı bakılmakta ve dışarıdan profesyonel kişilerin bakımına ihtiyaç duymakta. Yakınınızın en iyi şekilde bakılması için en iyi kararı almak sizin elinizde. Biz Kumsal Bakımevi bünyesinde Alzheimer Bakım evi olarak sizin için en iyi tercihiz. Uzman kadromuz, güler yüzlü personelimiz ve eksik olmayan sevgimiz ile Alzheimer Bakım evinde yaşlılarımıza en iyi yaşama alanını sunuyoruz.
WHATSAPPHEMEN ARA