Dünya Alzheimer Günü

Dünya Alzheimer Günü

Alzheimer’da hastalık süreci hastalığın ilerleyici boyutu nedeniyle hastaların sürekli değişimler yaşamalarına ve aile üyelerinin yaşantılarının olumsuz etkilenip zorlaşmasına yol veren bir süreçtir.

Bu hastalıklar sadece fiziksel problemlerle sınırlı kalmayıp zihinsel bazı dejenerasyona maruz kalınması ile ortaya çıkan Alzheimer’ı da %50 / %80 oranında görülen hastalıklardan biri haline getirmiştir.

Alzheimer beyinde bazı bölgelerde nöron dediğimiz sinir kaybı ve metabolik aktivitede azalma ile birlikte hatırlatmayı, duygusal kontrolü, konuşmayı etkileyen ilerleyici bir hastalıktır.

Başlangıçta ilerleyen yaşın doğal bir getirisi olarak görünen basit bellek bozukluklarıyla kendini gösteren Alzheimer hastanın mental işleyişini yerine getirememesi ile yaşam kalitesini düşüren ve ciddi bakım gerektiren bir hastalıktır.

Biz Kumsal Bakımevi olarak Alzheimer hastalığında verdiğimiz tedaviyi hastanın yaşam kalitesini arttırıcı özellikte düzenledik.

Alzheimer hatalarında yapılması gerekenler

Acele etmeyin: Yakınınızdan bir şey yapmasını istediyseniz acele içinde yaptırmayın bırakın rahat rahat hareket etsin.

Basit talimatlar verin: Alzheimer Hasta Bakımı ihtiyacı duyan yakınınızdan bir şey yapmasını istiyorsanız ona bunu onun anlayacağı şekilde çok basitçe anlatın.

Ona katkıda bulunun: Alzheimer Hasta Bakımı ihtiyacı yakınınız onun her adımına yardım etmenizden bunalıyor olabilir. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız ona ufak yardımlarda bulunun. Mesela kıyafetlerini giymesine yardım etmeyin sadece hangi kıyafetleri giyeceğini ona gösterip onun giyinmesini sağlayın.

Seçenekleri azaltın: Mesela ona bir kıyafet seçmesi için tüm dolabı göstermeyin. İki pantolondan birini seçmesini isteyin.

Akıllıca plan yapın: Her geçen günü daha kolay bir hale getirin. Onun için gün içinde kolay programlar yapın. Örneğin; banyo yapmak ya da doktora gitmek gibi hareketleri aynı güne denk getirmeyin.

Dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırın: Bir şey konuşurken ya da yerken dikkatinin dağılmaması için televizyonu kapatın, radyonun sesini kısın.

Kumsal Yaşlı Bakımevi olarak bu gibi teknik bilgilerin tamamına sahip uzman kadromuz ile yakınlarınıza üst seviyede hizmet vermekteyiz.

Sizde hasta yakınlarınız için uzman bir kadroya sahip Alzheimer Hasta Bakımı hizmeti arıyorsanız bize ulaşın.

WHATSAPPHEMEN ARA