Alzheimer Hastası Bakımı

Alzheimer, Demans ve Parkinson Hasta Bakımı

Alzheimer Hasta Bakımı noktasında hasta ile refakatçisi arasında bir bilgi paylaşımı olması gerekmektedir. Bu nedenle hasta yakınının gündelik hayatta dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır.


Acele etmeyin: Yakınınızdan bir şey yapmasını istediyseniz acele içinde yaptırmayın bırakın rahat rahat hareket etsin.

Basit talimatlar verin: Alzheimer Hasta Bakımı ihtiyacı duyan yakınınızdan bir şey yapmasını istiyorsanız ona bunu onun anlayacağı şekilde çok basitçe anlatın.

Ona katkıda bulunun: Alzheimer Hasta Bakımı ihtiyacı yakınınız onun her adımına yardım etmenizden bunalıyor olabilir. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız ona ufak yardımlarda bulunun. Mesela kıyafetlerini giymesine yardım etmeyin sadece hangi kıyafetleri giyeceğini ona gösterip onun giyinmesini sağlayın.

Seçenekleri azaltın: Mesela ona bir kıyafet seçmesi için tüm dolabı göstermeyin. İki pantolondan birini seçmesini isteyin.

Akıllıca plan yapın: Her geçen günü daha kolay bir hale getirin. Onun için gün içinde kolay programlar yapın. Örneğin; banyo yapmak ya da doktora gitmek gibi hareketleri aynı güne denk getirmeyin.

Dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırın: Bir şey konuşurken ya da yerken dikkatinin dağılmaması için televizyonu kapatın, radyonun sesini kısın.

Kumsal Yaşlı Bakımevi olarak bu gibi teknik bilgilerin tamamına sahip uzman kadromuz ile yakınlarınıza üst seviyede hizmet vermekteyiz.

Yaşlı bakım evi arayan insanların dikkat ettiği diğer bir husus ise Alzheimer Hasta Bakımı. Bu anlamda Kumsal Bakımevi vermiş olduğu kaliteli hizmet yapısı göz önünde bulundurulduğunda oldukça ekonomik bir yapıya sahiptir.

İstanbulun sayılı Alzheimer Hasta Bakımı merkezlerinden biri olan Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevinde;

- Uyku saatleri takip edilir.
- Yemek saatleri düzenlidir.
- Uzman hemşireler tarafından ilaç takibi yapılır.
- Doktor kontrolünde hastanın sağlık kontrolleri gerçekleşir.
- Uyum süreci için psikolojik destek verilir.
- Motor beceriler için fizyoterapist eşliğinde egzersizler yapılır.
- 7/24 kamera takip sistemi ile hastaların güvenliği sağlanır.

Sizde hasta yakınlarınız için uzman bir kadroya sahip Alzheimer Hasta Bakımı hizmeti arıyorsanız bize ulaşın.

WHATSAPPHEMEN ARA